Sanat

Yeni Akım : Vücut Boyama

Yeni Akım Vücut Boyama

Her şeyde olduğu gibi, resim sanatında gelişmeler oluyor. Teknolojinin, yaşam tarzının ilerlemesi ile, insanların da istekleri değişiyor. Son zamanların en popüler akımlarından biriside vücut boyama. Bu istekler kimi zaman da aşağıda gördüğünüz gibi sanata dönüştüğünde, ortaya muazzam derece de görüntüler çıkabiliyor. Son dönemlerde popüler olan vücut boyama (body art) insanların ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Vücutlarının her yerine, arka planda duran yerin benzerini çizerek, adeta bir bukalemun gibi bulundukları ortama uyum sağlıyorlar.

 

İster çıplak olsun, ister kıyafetleriyle olsun bu sanatı yapmak onlar için çok eğlenceli. Kendilerini doğa ile bütünleştiklerini düşünenler bu insanlar, bu sanatın içinde olmaktan çok zevk alıyorlar. Aslında uzun zamandan beri var olan bu sanat, son 5 yılda kendisini göstermeye başlamış. Eski zamanlarda sadece sirklerde oyunun bir parçası olarak kullanılan bu sanat dalı, şimdilerde fotoğraf sanatçılığında, tiyatrolarda, sinema sahnelerinde kullanılmaya başlandı.  Teknolojinin de sanata bulaşmasıyla muazzam görüntüler ortaya sunan vücut boyama (body art), görenleri şok etmekte üstüne yok. Farklı deneyimler yaşamak isteyen sanat severler, artık teknolojinin sağlamış olduğu bu katkıyla, kendilerini doğanın bir parçası haline getiriyorlar.
Geleceklerinde bir iz bırakmayan isteyen bu sanat severler, ya sevdikleriyle birlikte, ya yalnız, ya doğacak olan çocuklarıyla birlikte bu sanatın parçası olmak için yarışıyorlar. Oldukça keyifle olan bu sanat, sizin istediğiniz bir yerin üzerine, photoshop yapar gibi yapıştırarak size unutulmaz resimler bıraktırıyor. Profesyonel ressamların yapmış olduğu bu sanatın taliplisi oldukça çok. Herkes her zaman bir iz bırakmak ister arkasında. Bu kimi zaman yaptığı işlerle, kimisi tavırlarıyla, kimisi sesiyle. Vücut boyama (body art) sayesinde iz bırakmakla kalmayıp, kendinizi doğanın içine gömebiliyorsunuz. Arşivlik resimler elde etmek istiyorsanız eğer, sizde bu vücut sanatını denemelisiniz. İleride çocuklarınıza göstermek isteyeceğiniz bu resimleri ortaya çıkartırken hem eğleneceksiniz hem de muazzam görüntüler ortaya çıkartarak, bunları daha sonra görecek olan kişileri şaşırta bileceksiniz.

 

Aşağıda görmüş olduğunuz  kişiler Vücut boyama (body art) yaparak bunları başarmış ve birbirinden muazzam görüntüler ortaya çıkartarak, hem doğa ile içe içe olmuşlar hem de arşivlik resimler oluşturarak geleceklerine güzel hatıralar bırakmayı başarmışlar.

 

Avrupada yapılan vücut boyama’dan (body art) birkaç kere.
Kaynak : orlyfaya.com

 


 

Vücut Boyama - 1

Vücut Boyama - 2

Vücut Boyama - 3

Vücut Boyama - 4

Vücut Boyama - 5

Vücut Boyama - 6

Vücut Boyama - 8

Vücut Boyama - 10

Vücut Boyama - 11

Vücut Boyama - 12

Vücut Boyama - 14

Vücut Boyama - 15

Vücut Boyama - 17

 

Vücut Boyama Süreci

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
45 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı