Yaşam

Bu Yapılanları Aklımız Almıyor…Lanet Olsun Size…

Meme Kanserini Yenen Bir Kadının Fotoğrafına Gelen Yorumlar

Bu hayatta en çok korktuğumuz şey şüphesiz canımızla ve sevdiklerimizin canıyla sınanmak. Zira hepimiz bir hastalığın ne kadar zor, ne kadar yıldırıcı ve yok edici olduğunun gerçeğinin farkındayız.

Lakin dünya öyle kötülüklerle dolu ki, uzun mücadelenin ardından bir hastalığı yenmiş birinin mutluluğunu çarpıklaştıracak kadar!

Instagram hesaplarından feminiizmruhu’nun paylaştığı ‘meme kanserini yenmiş bir kadının mutlu fotoğrafı’nın altındaki yorumlarla dünyanın ne kadar çirkin bir yer olduğunu bir kez daha gösterdi.

Buyrunuz…

Kendinizin ya da çok sevdiğiniz birinin kanser olduğunu düşünün! Onca tedaviler, yıkımlar kalkışlar, büyük mücadelelerden sonra kanseri yeniyorsunuz. Sevinçle haykırmak istersiniz değil mi?

Bu genç kadın yendiği meme kanserinin ardından mutluluğunu paylaşmak adına gülen yüzüyle harika bir fotoğraf çekilmiş ve bir Instagram hesabı da bu fotoğrafı paylamış.

Bu güzel gülüşlü, mücadeleci kadının mutluluğuna ortak olup sağlığını geri kazandığı için sevinenler güzel kalpler de yorumlarıyla bunu belirtmiş. 

Lakin bu ülkenin, dünyanın uzun bir mücadelenin ardından sağlığını geri kazanan bir kadınla ‘dalga geçecek’ kadar çirkin ve kalpsiz insanlarla dolu olduğu gerçeği de hemen kendini göstermiş.

Kendi zihinleri, kalpleri çirkin ve pisken kafayı çıplaklığa takmış olanlar durur mu! Hemen onlar da kendilerini salmışlar meydana…

Biter mi, bitmedi! Yalnızca mutluluğun paylaşıldığı bir fotoğraf elbette sıradan bir şekilde algılanmadı ve oldukça çirkin bir kavga başladı.

Küfürler havada uçuştu, herkes egosunu ortaya çıkardı ve hatta öyle bir noktaya gelindi ki “meme kanseri” bir beddua olarak başkalarına edilecek gibi oldu…

Bunca çirkinliğin içinde güzel insanlar hâlâ var! Onlardan biri kanserle olan kendi mücadelesini bu yorumla anlatmış: “Hepinize inat çok güçlüyüz…”

Biz de bu güzel kadının cesaretini, mücadelesini kutlayıp mutluluğuna derinden ortağız. Umarız bu hayatta kimse sağlığıyla, canıyla ve sevdiklerinin canıyla sınanmaz! 💜

Başkalarının ‘güzellik algısının’, çarpık zihniyetinin, kötü kalbinin ağına düşüp kendi güzelliğinizi görmezden gelmemeniz dileğiyle…

 

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı