Fotoğrafçılık

Yeni Akım : Twist Fotoğrafları

İnsanlık var olduğu sürece, gelişmeler her zaman olacaktır. Twist Fotoğrafları da bunlardan yalnızca biri.

İnsanlar var olduğu sürece her zaman yeni bir şeyler üretilecek, yeni akımlar ortaya çıkacaktır. Bu yeni akımlara katılmak için veya yeni akımlar ortaya çıkarmak için insanlar düşünecek, ellerindeki teknolojileri veya basit objeleri kullanacaklardır.

Son birkaç senedir yeni bir akım daha ortaya çıktı ve paylaşılan fotoğraflar sosyal medyayı salladı. Çok eğlenceli olan bu fotoğraflar hem çekerken hem de bakarken insanları keyiflendiriyor. Bu akımın adı Twist . Karşınızdaki bir binayı, bir objeyi, bir insanı hatta bir hayvanı göz önüne alarak, onların bir kısmını ya elinizle çizmiş olduğunuz bir resmi yada telefonunuzdan bulmuş olduğunuz bir çizgi film kahramanını, bir film karakterini gerçek hayata taşıyorsunuz. Bu akımın bir parçası olmak için tek ihtiyacınız olan hayal gücünüz ve biraz da fazla film izlemeniz. Genelde gündelik nesneleri canlandıran bu hayal gücü geniş insanlar, oldukça keyifli fotoğraf ortaya çıkartıyorlar. Daha önce böyle bir fotoğrafla karşılaşmışsınızdır.

 

Bir uçak seyahatinde canı sıkılan bir karikatüristin, eline aldığı küçük not kağıtlarına çizdiği çizgi film kahramanlarıyla kendince insanların duygularını çektiği fotoğraflarıyla göstermişti bize. Çizim yeteneği olmayan insanlarda ellerindeki telefonları kullanmaya başlamışlar. Gördükleri nesneleri veya insanları kendi hayal güçlerinin onlara söylediği gibi internetten buldukları resimlerle canlandırıyorlar. Aslı oldukça sıradan olan bu nesnelere ekledikleri fotoğraflar sayesinde oldukça hareketli anlar yaşatıyorlar. Bazen Paris’ te olup Eiffel Kulesi’ ni görmek istiyorsanız aşağıda sizin için bu sıkıntıya son vermişler. Sıradan bir elektrik direğinin sadece alt kısmı da olsa hayalinizde canlandırmaya yetecek kadar canlılık katmış. Veya ata binmiş birisinin heykeline bakıp onu Shrek filmindeki eşeğe dönüştürmeniz sadece parmak dokunuşunuz ile sağlanıyor. Başta da söylediğim gibi tek ihtiyacınız olan hayal gücünüz. Hayatınızı daha renkli, daha hareketli ve şehrin sıkıcılığından kurutulmak istiyorsanız eğer tek yapmanız gereken, elinize telefonunuzu alıp, hayal gücünüzü kullanarak, durağan nesnelere hayat vermeniz.

The Ayı ailesi olarak size ilham kaynağı olabilecek olan Twist (bükülmek) akımının birkaç fotoğrafını bir araya getirdik. Dışarı çıkarken telefonunuzu ve hayal gücünüzü yanınıza almayı unutmayın…

 

 

Twist Fotoğrafları

twist_fotograflari_1

twist_fotograflari_2

twist_fotograflari_7

twist_fotograflari_6

twist_fotograflari_5

twist_fotograflari_4

twist_fotograflari_3

twist_fotograflari_8

twist_fotograflari_9

twist_fotograflari_10

Daha fazla twist fotoğrafları görmek isterseniz sizi Facebook’a Sayfamıza  alalım.

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı