Ormandaki Gizli Kütüphane!

İşte Buna Sanat Denir!

Game Of Thrones 6. Sezon İçin Yapılmış 10 Profesyonel Gif

İsveç Fenomeni Kadın Pilot Maria Pettersson

Pokemon GO Çılgınlığını Avantaja Çeviren 10 Süper Zeki Girişimci

Listeler, Yaşam 5 Ağustos 2016
9 views

Pokemon GO ilk duyurulduğu zaman ne kadar büyük ses getirdiğini hepimiz gördük. Hatta farklı ülkelerde Pokemon ararken ceset bulanlarla dahi karşılaştık.

Pokemon GO, sanal gerçeklik fırtınasının başladığı zamanlarda özelleştirilmiş oyun deneyimi adı altında tam anlamıyla bir rakip olarak Nintendo tarafından öne sürüldü diyebiliriz. Ancak son zamanlarda Nintendo şirketi, Pokemon GO’yu sanal gerçeklik furyasına taşımayı planlasa da, bu çılgınlık farklı piyasaları da etkilemeye şimdiden başladı.

Pokemon GO çılgınlığı iyi analiz eden süper zeki girişimciler, hemen kollarını sıvayarak farklı arayışlar içerisine girişti. İşte bu çılgınlığı kullanan 10 süper zeki girişimci ve başlattığı girişimler;

 


 

#1 – Resimde görmüş olduğunuz küçük girişimcimiz bu çılgınlık furyasında yerini Stinson Park binası önünde almış. Başlattığı girişim hareketi ise oldukça zekice, geceleri Pokemon arayışında olan kullanıcıların fark edilmesi için parlayan Pokemon topları.

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 1

 

 

#2 – Muncie Hayvan Barınağı ise Pokemon GO çılgınlığını oldukça güzel bir hareket ile birleştirmiş. Barınak ormanında Pokemon arayabilmeniz için belirli saatler arasında köpekleri yürüyüşe çıkartmanız gerekmektedir. Bu sayede hem köpekleri gezdirip hem de Pokemon arayabilirsiniz.

 

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 2

 

 

#3 – İkinci minik girişimcimiz ise kendi evinin önünde kendi işletmesini açmış. Hatta ismi bile kendisi kadar şirin, Pokestop! Pokemon ararken dinlenmek isteyenleri evinin önünde açtığı havadar durağında ağırlayarak onlara adeta bir kafe hizmeti sunuyor.

 

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 3

 

 

#4 – Telefon şirketleri de tabii bu durumda yeni satış taktikleri geliştirmiş. Beyaz yazı tahtası üzerinde, “Elinde ki eski telefon ile tüm pokemonları yakalaman mümkün değil! Şimdi gel ve yenisiyle tüm pokemonları yakala.” Sloganıyla oldukça ilginç bir satış taktiği oluşturulmuş.

 

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 4

 

 

#5 – Pokemon GO mantığından esinlenerek yenilenmiş bir hayvanat bahçesi. Her hayvanın bulunduğu noktada Pokemon GO benzeri tabelalar yer alıyor. Oldukça eğlenceli ve dikkat çekici görünüyor.

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 6

 

 

#6 – Bu hareket ise keşke dünyayı çocuklar yönetse denilecek cinsten bir hareket. İki kafadar, kanser hastası olan çocuklar için limonata satan bir pokestop durağı açmış ve buradan kanser hastası olan çocuklara yardım topluyorlar.

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 5

 

 

 

#7 – Araba kullanırken Pokemon GO oynayan oyun bağımlıları için ise Tennesse Otoyolu Güvenlik Ofisi’nin yapmış olduğu pankart. Pankart içerisinde Pokemon GO simgesi kullanarak, “Durana kadar gitmeyi bekleyin” şeklinde Pokemon GO’yu aracınızı durdurmadan oynamayın şeklinde anlamlı bir uyarı bulunuyor.

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 7

 

 

#8 – Wholly Cow dükkanı ise müşteri kazanmak için dükkanında kaç adet Pokemon yakalandığını ön camına çetele sistemiyle müşterilerine yazdırmış.

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 8

 

 

 

#9 – Dünya tamamiyle değişiyor. Eskiden evlerimizi satarken merkeze olan yakınlığından ya da çevresinin ne kadar güzel olduğundan bahsederdik. Şimdi ise Pokemon GO GYM’lerinin ve PokeStop’ların ne kadar uzaklıkta olduğundan bahsederek satışa çıkartıyoruz.

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 9

 

#10 – Pokemon GO çılgınlığından esinlenerek kendi bahşiş usulünü yaratan yerel bir kafe. Kavanoz Savaşları!

Pokemon ile 10 Süper Zeki Girişimci - 10

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
İşte Buna Sanat Denir!

İşte Buna Sanat Denir!

24 Şubat 2018
32 views
Bitcoin Nedir ?

Bitcoin Nedir ?

24 Şubat 2018
21 views
Anne Kız Bu Savaşı Kazanacak…

Anne Kız Bu Savaşı Kazanacak…

18 Kasım 2017
18 views