Seyahat

Modern Eğitimden Uzak Bir Ülke: Bangladeş

Bangladeş’te eskiden Osmanlı zamanında olduğu gibi bir çok medrese bulunuyor. Bu medreselere çocuklar ya aileleri tarafından gönderiliyor ya da ailelerin bağlı oldukları cemiyetler tarafından gönderiliyor. Bangladeş içerisinde bu okullar geniş bir bölgeye yayılmış durumda ve modern eğitimden oldukça uzaklar.

 

Çocuklar kadar en az medresenin öğretmenleri de modern eğitim kavramından ve modern eğitim teknolojilerinden oldukça uzakta. Bazı yerlerde ki medreseler oldukça iyi eğitim şartlarına ve eğitim sistemlerine sahip olsalar bile, genellikle çoğu fakirlikten dolayı bu koşullardan uzak. Özellikle bu medreseler içerisinde çocuklar ağır şekillerde cezalandırılıyor ve kesinlikle televizyon izlemeleri yasak.

 

Bazı medreselerin bakımı ise öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanıyor. Medreseler içerisinde öğretmenler ve öğrenciler birlikte belirli günlerde temizlik gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere İslam dini, temizlik dini olarak geçmektedir. Medreseler de İslam dininin önemli eğitim kurumlarından olduğu için temizliğe ayrıca önem vermektedirler.

Tüm hakları Nasif Imtiaz’a aittir.

Kaynak : Facebook | National Geographic


 

banglades-1 banglades-2 banglades-3 banglades-4 banglades-5 banglades-6 banglades-7 banglades-8 banglades-9 banglades-10 banglades-11 banglades-12 banglades-13 banglades-14 banglades-15 banglades-16 banglades-17 banglades-18 banglades-19 banglades-20 banglades-21 banglades-22 banglades-23 banglades-24

 

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı