Nedir

Longboard Nedir?

Longboard kay kaylara benzeyen ancak daha uzun süre kullanılan bir spor ekipmanı türüdür. Tekerlek boyutu nedeniyle sıklıkla daha hızlı olan longboardlar seyir, yokuş aşağı yarış, slalom yarışları, sürme, dans etme, uzun mesafe yarışları ve nakliye için sıklıkla kullanılır. Tahta uzunluğu 84 ila 150 santimetre arasında değişirken genişlikleri 22.8 ila 25.4 santimetre arasında değişir

Normal kay kaylardan farklı olan longboradlar daha geniş tahta ve tekerleklere sahiptir. Tahtası, tekerlekleri ve diğer donanım aksanları değişebilen longboardlar sıradan kay kaydan ayıran diğer özellikleridir. Tekerlekleri ve tahtası kullanılan zemine göre değişir. Extreme spor dalı olarak geçen longborad, Avrupa’da yarış olarak da düzenlenmektedir. Çoğunlukla sokak yarışları yapılır. Gençlerin eğlenceleri arasında lonboarding yer alır ve bir spor olarak yapılır. Gençler genelde de sosyalleşmek için bu spor dalına yönelirler. Uygun olan her zeminde bu sporu icra etmektedirler. Tercih ettikleri ilk mekanlar ise, trafiği kapalı yokuş olan yerlerdir.

Gerekli güvenli ekipmanları giydikten sonra, kendilerini yokuş aşağı bırakan sporcular, yolun kıvraklığı ile en hızlı şekilde aşağı inmeye çalışırlar. Göründüğünden çok daha zor olan bu spor bir o kadar da heyecan verici. Parklarda bulunan kay kay ve paten parkurlarında da yapılan longboard, normal kay kaylara göre biraz daha zor olsa da yine de eğlendirmeyi biliyor.

Düz zeminlerde bir slalom makinesidir aynı zamanda. Yere dizilen kukaların etrafında zikzaklar çizerek, değişik hareketler aralarında geçmeye çalışırlar. Görsel bir şölen yaratan slalom, çok fazla aksiyon aramayan insanların, longboard’ a başlama sebebi oluyor. Bu tarz sporlarla uğraşanlara nasıl bir his olduğunu sorduğunuz zaman alacağınız tek cevap “kendimi özgür hissediyorum” olacaktır. Bu tarz extreme sporlara başladığınız zaman daha fazlasını isteyeceksiniz.

Her extreme sporda olduğu gibi Red bull’ da bu spora destek vermekte, bünyesinde en iyi longboard kullanıcılarını toplamaktadır. Bir çok gösteri düzenleyen bu sporcular, her defasında izleyicilerin yüreklerini ağızlarına getirmeyi başarıyorlar.

The Ayı ailesi olarak birbirinden renkli birkaç görseli bir araya getirdik.
Unutmayın; extreme sporuna başlamak için güzel bir gün.

 

Longboard Fotoğrafları

Longboard Nedir? - 1
Longboard Nedir? - 2
Longboard Nedir? - 3
Longboard Nedir? - 4
Longboard Nedir? - 5
Longboard Nedir? - 6
Longboard Nedir? - 7
Longboard Nedir? - 8
Longboard Nedir? - 13
Longboard Nedir? - 9
Longboard Nedir? - 15
Longboard Nedir? - 11
Longboard Nedir? - 12
Longboard Nedir? - 10
Longboard Nedir? - 16
Longboard Nedir? - 14
Longboard Nedir? - 20
Longboard Nedir? - 18
Longboard Nedir? - 19
Longboard Nedir? - 21
Longboard Nedir? - 17
Longboard Nedir? - 22
Longboard Nedir? - 26
Longboard Nedir? - 23
Longboard Nedir? - 25
Longboard Nedir? - 27
Longboard Nedir? - 28
Longboard Nedir? - 24
Longboard Nedir? - 29
Longboard Nedir? - 30

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı