Sanat

Kullanılmış Plastiklerin Heykellere Dönüşümü

Sayaka Ganz dünyaca ünlü bir heykel traş. İlk olarak eserlerini hayvanların habitatlarını inceleyerek çıkartmış ve ardından da bu konular üzerinde oldukça derin araştırmalar gerçekleştirmiş. 21.yüzyılın ilerlemesiyle birlikte dünya üzerinde oluşan plastik atıklarının geri dönüşümüne dikkat çekmek için, kollarını sıvamış ve birbirinden farklı oldukça muazzam heykeller yaratmaya başlamış.

Hayvanlar hakkında edinmiş olduğu bilgileri mutfakta ki plastik aletlerle ya da atık plastiklerle birleştiren Sayaka, ilk sergisini açtığında sergisine gelen izleyicilerin tamamıyla gözlerine inanamadığını hatta bunların plastik olmadığını düşünmüş.

Fakat yapılan eserler tamamıyla Sayaka’nın plastik mutfak gereçlerinden oluşturduğu baş yapıtlar. Sayaka bu stiline “3D İzlenimcilik” adını vermiş. Yaptığı eserleri ise Van Gogh’un tablolarında en önemli unsur fırça kullanımı ise, benim eserlerimde en önemli unsur plastik objeler şeklinde tanımlıyor.

 

Daha Fazla : sayakaganz.com

 


 

plastik-heykeller-1 plastik-heykeller-4 plastik-heykeller-7  plastik-heykeller-3 plastik-heykeller-5 plastik-heykeller-6 plastik-heykeller-8 plastik-heykeller-2 plastik-heykeller-9

plastik-heykeller-10

 

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı