Hanımlar Özellikle Sizleri Bu Tarafa Alalım!

How To Knit Baby Blanket ?

Dünyada En İyi Havuza Sahip 10 Otel

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Kahve Sanatı

Sanat 2 Ocak 2017
19 views

Kahve Sanatı, desek yeridir.Gün geçtikçe her şeyde olduğu gibi sanatta da yeni bir şeyler ekleniyor. İlk çağlardan beri hayatımızda var olan sanat, çeşitli şekillerde karşımıza çıkıyor. Bazen bir heykelde, bazen bir tabloda, bazen bir fotoğrafta hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Bir çok insan sanatla uğraşmakta, sanata ilgi duyduğu şu zamanlarda, sanatı icra etmek için çalışmakta veya sanatçıya destek vermek için elinden geleni yapmaktadır.

Sanatın en ön çok plana çıktığı alan ise, resimdir. Her insan resimlerle ilgilidir. Kimisi yapmaktan zevk alır kimi bakmaktan. Aslında her insan resim yapmak ister. Etraflarındaki gördükleri objeleri, manzarayı, insanların resimlerini çizmek ister. Bunun için kurslara giderler, özel ders alırlar, bazı insanlarında doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Yazımızın başında da dediğimiz gibi gün geçtikçe sadece sanatta değil, konumuz olan resimlerde de değişimler yaşanmaktadır. Mağara duvarlarında başlayan resim çizimleri, günümüze değişkenlik göstererek yeni akımlar, yeni çizimler ortaya çıkmakta. Daha önceki yazılarımıza illüstrasyon konusunu işlemiştir. İllüstrasyon Nedir? başlığımıza bakarak detaylı bilgilere ulaşabilir, Çizgi Film Karakterleri’ nin Diğer Yüzü ve Gölgelerin Oyunu konumuzu inceleyerek illüstrasyon çizimlerine örnek bulabilirsiniz.

Tammie Wales isimli sanatçı kahve merakından yola çıkarak yeni bir çizime yönelmiş. Kimi insan kahveyi sadece içmek için kullanırken Wales kahveleri sadece içmek için değil resim yapmak içinde kullanmaya başlamış. Kahveyi fal bakmak için değil, resim yapmak için kullanıyorum diyen Wales, kahveyi kullanarak yaptığı resimlerle görenleri büyülüyor. “Kahve ile resim yapmak nasıl bir şey” diyenlere “sulu boya ile yapmak gibi” diyor. İçmek için kullanılan kahveyi biraz daha yoğun bir şekilde hazırlayıp, ince fırça darbeleri ile kağıtları süslüyor. Çizdiği bütün resimlerde kahve kullanan sanatçı, bazı resimlerde insanları yenilgiye düşürüyor. Kahve sanatını gördüğü, beğendiği objeleri, hayvanları, heykelleri vb. gibi şeyleri çizmek için kullansa da, daha önce kara kalem çalışmalarında başarılı olduğunu sevenlerine göstermişti. Artık kahve sanatı ile nam salmaya başlayan, uzun zamandır da kahve sanatını yerine getiren Wales, artık çizimlerini kağıda sadece kahve ile işleyip düzenliyor.

TheAyı ailesi olarak bu muhteşem çalışmaları sizler için bir araya getirdik.


 

Kahve Sanatı - 1
Kahve Sanatı - 2
Kahve Sanatı - 3
Kahve Sanatı - 4
Kahve Sanatı - 5
Kahve Sanatı - 6
Kahve Sanatı - 7
Kahve Sanatı - 8
Kahve Sanatı - 9
Kahve Sanatı - 10

Facebook Yorumları

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Yeni Akım : Vücut Boyama

Yeni Akım : Vücut Boyama

7 Kasım 2016
19 views
Görünmez Adam Liu Bolin

Görünmez Adam Liu Bolin

23 Ağustos 2016
16 views
Gölgeleri Konuşturan Adam

Gölgeleri Konuşturan Adam

7 Ağustos 2016
10 views
360 Derece Sanat

360 Derece Sanat

7 Ağustos 2016
8 views
Masallar Fotoğraf Projesi

Masallar Fotoğraf Projesi

26 Temmuz 2016
15 views
Bunlar da var!
How to make Crochet Handbags ?

How to make Crochet Handbags ?

9 Mart 2018
11 views
Köpekler ile Kamp

Köpekler ile Kamp

25 Temmuz 2016
16 views
Anne Kız Bu Savaşı Kazanacak…

Anne Kız Bu Savaşı Kazanacak…

18 Kasım 2017
18 views
Acımasız Iphone 7 Testleri

Acımasız Iphone 7 Testleri

27 Eylül 2016
15 views
Very Cute Button Baby Boobs

Very Cute Button Baby Boobs

27 Şubat 2018
39 views
GoPro Hero5 Serisini Tanıttı!

GoPro Hero5 Serisini Tanıttı!

20 Eylül 2016
14 views