İnternet

İnternetin Acımasız Yüzü, Yargısız İnfaz

İnternetin Acımasız Yüzü!

Son günlerin şüphesiz ki internetin acımasız yüzü gösterdiği ve en çok konuşulan isimlerinden birisi Esra Özcan

Konu aslında ekşi sözlükteki entry’si ile başlıyor. Bir düğün çifti ve düğün fotoğrafçısı Esra Özcan yaptığı çekimler de aralarında çıkan anlaşmazlık sonucunda internette yapılan bir paylaşım bir dalga halinde yayınlanmış durumda, konunun üzücü tarafı neredeyse sosyal medyada aşağılanır derece de yapılan paylaşımlar ve yorumlar.

The Ayı olarak biz de bu konuyu araştırdık ve Esra Özcan’ın kendi profilinde yapmış olduğu  şu paylaşıma denk geldik.
Konuyu bir de onun ağzından dinleyelim istedik. Facebook profilinde görüntülemek isterseniz şu linki kullanabilirsiniz.

____________________________________

Güneşime gölge düşürmenize izin vermeyeceğim !

Hayatım boyu kimseye VAROŞ kelimesini kullanmadığım ve beni hiç dinlemeden bile VAROŞ dedin diye yalan bir haberle heryerde yayınlayıp sizinde inandığınız Fotoğrafçıyım ben .

Şimdi tek ricam sonuna kadar okumanız !

14 Ağustos 2016 günü , hikaye paketini( kuaför & dış mekan & gelin alma ) tercih eden çiftim Edibe ve Yunus’un sabah 8.30 da kuaföründe ( Beylikdüzü ) başladım çekime .
Saat 11.00 de gelinin hazırlığı bitti fakat çekimde yanında gelecek olan damadın kızkardeşleri hazır olmadığından gelinde onlarla beraber kuaförde bekleyecekti , ben bu süre zarfında havanın çok güneşli olduğu ve Yıldız Parkı ( OHAL ‘den ötürü ) kapalı olduğu için , vaktimiz olduğundan ( kardeşlerin hazırlığını bekliyoruz bu ara ) Beylikdüzü’ n de saat 16.00 da Tarla çekimi ve deniz kenarı çekimi yapmayı teklif ettim .
Örnek fotoğraflar gösterdim kabul ettiler , saat 15.30 da buluştuk ve önce tarla çekimini sonrasında deniz kenarı çekimi yapıp ( bu arada çekim arasında çekilen kareleri aralıklı olarak tüm çiftlerim bilir motive olsunlar diye gösteririm , kardeşleri gelin & damat , harika çok güzel kelimeleri havada uçuşuyor ) , gelin alma çekimi için beraber çiftin evine gittik.

Gelin alma çekimi tamamlandı , çift evden çıkarken apartman girişinde damadın annesi Hatice hn. tarafından ” yeter artık fotoğraf çekmeyi bırakın ” diye azarı yedim .
Bırakmadım tabi çekimi , duymamazlıktan gelip devam ettim ve son karelerimi alıp , el sıkışıp ayrıldık …

İşte şimdi başlıyor herşey …

Balayında iken bana mesaj attılar ;

-” Esra hn lütfen instagram sayfanızda bizide paylaşın ” diye …
– “Edibeciğim sen aslında tesettürlüymüşsün , bu yüzden size sormadan fotoğraf paylaşmak istemedim ” , çok yoğunum fotoğrafları işleyip en yakın zamanda size göndereceğim ” dedim .
Ve ben instagramda çiftin fotoğrafını yayınlamadım .

Şimdi benim hatalarım ;

** Eğitim verdiğim asistanımın çektiği fotoğrafları ham hali ile teslim ettiğimden ve çifte bunu özellikle belirtip , beğendikleriniz arasından dekupe edileceğini söylediğim halde mi hatalıyım ? (yayınlananlardan bir tanesi manipüle edilmiştir )

** Esra hn , fotoğrafların hiç birini silmeyin hepsini isteriz dedikleri için, mekana girer girmez ışık denemesi yaptığımız yerden çekilen fotoğrafları bile teslim ettiğim için !

** Ağustos sıcağının 12.00 ışığında fotoğraf çekmeyip zaten zamanımız var bekleyelim dediğim için .
** Sırf Yıldız Korusu kapalı Emirgan’a gitmeyelim tarla ve sahil çekimi yapalım dediğim için , meğer fotoğrafları gösterdiğimde o gülücekler sahteymiş .
** Instagramda fotoğraflarını paylaşmadığım için. ( Tesettürlü olup o gün açık gelin başı yaptıran gelinler sonrasında fotoğrafı kaldırttığından ,bunu iş prensibi haline getirdim ve paylaşım yapmıyorum )

** Gelinin eyelınerını eğri çekmişlerdi , düzelttiğim için.

** Kovulmaktan beter olduğum halde hala işimi yarım bırakmayıp devam ettiğim için.

** Gelin tarafından balayı dönüşü aranıp ” Kayınvalidem adına ben özür dilerim , kendisi o gün gergindi, dediğinde önemli değil Edibeciğim olabiliyor böyle durumlar diyip uzatmadığım için !

** Balayı dönüşü dvd teslimi sonrası mekanı beğenmediklerinde , Eylül ayında çok yoğunum , Ekim’in ilk haftası tekrar 2 saatlik çekim yapalım dediğim için . ( ek ücret almadan )

** Çekimi Yıldız Parkı , Ortaköy , Bebek , Emirgan korusu ve vakit kalırsa Üsküdarda yaparsak gerçekleştirelim dediklerinde , kusura bakmayın siz sadece Emirgan’ı istiyordunuz orada yapalım dediğim için . ( Bu arada yayınlanan Atatürk Arberatum , Beylerbeyi semtleri hiç konuşulmadı bile )

** Tüm günümü harcadığım halde, tekrar çekim alternatifi sunduğumda , paranın tamamını iade etmem gerektiğini söyleyip , bin bir türlü tehditlerle farklı telefonlardan ” çekimdeyim sizi arayacağım ” dememe rağmen sürekli arayan numaraları engellediğim için !

( O gün başka bir çiftimi güldürmem gerekiyordu , bugün bu üzgün durumu yaşayıp sonrasında güldürdüğüm gibi ) .

HATALIYIM ,

Çünkü ,ben geline ne olur terlik giy diye yalvardım ,

Çünkü ,ben damada ne olur şu çöplerin arasında ışık denemesi yapıcam sonra sen bunları aleyhime kullanır rezil edersin diye dil döktüm ,

Çünkü ,ben onları Emirgan , Yıldız Parkı , Bebek , Ortaköy , Üsküdar da 10.000 kare çekip üzerine birde para iadesi yapmadım . ( Bugün para iadesi yaptım ) !!!

Ve -ekşi sözlükte zaman ayırıp iyi kötü yorum yazan insanların yorumları kaale alınmayıp gündeme oturan bu konu ödeme sonrası kaldırıldı .
Çünkü asıl mesele tüm gün emek edip fotoğraf çekmeme rağmen para iadesi yapmıyor olmamdı .

Özür dilemek insanı asla alçaltmaz ama ben
Özür dilemedim , Özür dilemeyeceğim . Dilemiyorum !

İstediğim tek şey GERÇEK !

Sevgi ve ışık içinde bir Dünya diliyorum ??
Esra ÖZCAN

____________________________________

Konunun nereye gideceğini biz bilemeyiz fakat ülkemizde sanata ve sanatçıya yapılan bu haksız eleştirileri görmekten pek hoşnut olmadığımızı belirtmek isteriz. Ufak bir aramada bulduğumuz tek taraflı ve aşağılayıcı haber.

internetin Acımasız Yüzü
internetin Acımasız Yüzü
internetin Acımasız Yüzü
internetin Acımasız Yüzü
internetin Acımasız Yüzü
internetin Acımasız Yüzü

 

Konu ise Esra Özcan’ın para iadesi yapmasıyla sonuçlanmış. Biz çiftin ve Esra Özcan’ın arasında ne yaşandı bilmeyiz ama hiçbir sektörün bu derece aşağılanarak bu tür paylaşımlar ile karşılaşmamasını umuyoruz. Maalesef ki internet ortamında yapılan paylaşımlar önü alınmaz bir hale gelmiş durumda.

Bu konuda fikrinizi konuyu aşağıda değerlendirerek belirtebilirsiniz.

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
9 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı