Kendin Yap

Gündelik Eşyalar ile Yaratıcı Fikirler

Gündelik Eşyalar ile Yaratıcı Fikirler nasılmı? dediğinizi duyar gibiyim ..

Kimisine bir çöp verin, onu bir şeye dönüştürür, kimisine bir çöp verin onunla dişini karıştırır.

İtiraf etmek gerekirse bende o dişini karıştıranlardanım.

Bazı insanlar yaratıcılıkla doğar. Yani bir objeye baktığı zaman onu bir şeye dönüştürme hayali belirir kafalarında. Ellerine normalde kullanılmayacak bir şey geçtiği zaman onu nasıl kullanılabilir hale getirmeyi planlarlar kafalarında. Üstüne çok fazla düşmezler, objeye bakarlar ve ne yapacaklarını bulmuşlardır bile. Bir keresinde bende bir şeyler yaratmak istemiştim. Bir objeden neler çıkarabileceğimi düşündüm ve sonunda deyim yerindeyse onunla dişimi karıştırdım. Bu yüzden bu bir nesneden bir şeyler çıkartan insanlar bana hep zeki gelmiştir. Bu insanların özel hayatlarında da yaratıcı olduğunu ve benim gibilere göre insan ilişkilerinde yaşadıkları sorunları daha çabuk çözdüklerini düşünüyorum.

Birisiyle bir tartışma içine mi girdiniz? Hemen bir peçeteden veya kürdandan sevimli bir şeyler yapıp verebilirsiniz. veya birisine bir hediyemi almak zorundasınız! Hemen yeteneğinizi kullanıp el emeği bir şeyler yapabilirsiniz. Veya akşama misafirleriniz size yemeğe veya çaya mı gelecekler? Sofraya küçük dokunuşlarla daha hareketlilik katabilirsiniz.

Bu arkadaşımız da bahsettiğim yaratıcı kişilerden biri. Günlük hayatta kullandığı basit objelere hayat vermiş. Onları canlandırmış. Kimi zaman bir bisiklet, kimi zaman yanan bir ekmekten bina, kimi zamanda güneşlenen bir muz. Dünyada yaratıcı olan kişilere sanatçı denir. Bu arkadaşımızda bizim gözümüzde bir sanatçı. Objelere bizim baktığımızdan daha farklı bakıyor. Onlara hayat veren görenlerinde yüzünde tebessüm yaratmayı başarıyor. Normal hayatında editör olan Domenic isimli bu instagram fenomeni sanatçı, “bir şeyleri keşfetmeliyim, bir şeyleri dönüştürmeliyim” düşüncesiyle bu yola başlamış. Meraklı bir insan olan Domenic, bu merakını objelere yansıtıp onları dönüştürmeyi başarmış. Bunu hobi olarak yapan Domenic, sosyal medyada da oldukça seveni var. Önce kendisini eğlendirmek için bu işi yapmaya başlayan Domenic, takipçisi çok oldukça daha keyif almaya ve bunu her yerde göstermeye çalışmaya başlamış. Hem kendisini hemde takipçilerini küçükte olsa mutlu etmeyi ve objeleri herkese “onlara daha farklı gözle bakın” demeyi başarmış.

 

The Ayı ailesi olarak birbirinden yaratıcı bu çalışmaları sizlere sunuyoruz.

Website | Instagram

 


İşte Yaratıcı Fikirler

 

yaratici_fikirler_the_ayi_1 yaratici_fikirler_the_ayi_2 yaratici_fikirler_the_ayi_3 yaratici_fikirler_the_ayi_4 yaratici_fikirler_the_ayi_5 yaratici_fikirler_the_ayi_6 yaratici_fikirler_the_ayi_7 yaratici_fikirler_the_ayi_8 yaratici_fikirler_the_ayi_9 yaratici_fikirler_the_ayi_10 yaratici_fikirler_the_ayi_11 yaratici_fikirler_the_ayi_12 yaratici_fikirler_the_ayi_13 yaratici_fikirler_the_ayi_14 yaratici_fikirler_the_ayi_15 yaratici_fikirler_the_ayi_16 yaratici_fikirler_the_ayi_17 yaratici_fikirler_the_ayi_18 yaratici_fikirler_the_ayi_19 yaratici_fikirler_the_ayi_20

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
36 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı