İllüstrasyon

Gölgelerin Oyunu

Yepyeni bir yaratıcı çalışma ile yine karşınızdayız.

İllüstrasyon hakkında uzun uzun açıklamada bulunmuştuk sizlere. İllüstrasyon Nedir? Konusuna tekrar göz atabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de İllüstrasyon’ un bahsetmediğimiz bir konu hakkında paylaşımda bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi illüstrasyon var olan çizimlerin veya nesnelerin yeniden canlandırılarak farklı duygular katmak. Bu sanatçımız ise illüstrasyonu farklı bir biçimde kullanarak çizim ve gölgelerden yararlanmış. Bir bakış açısının ne kadar farklılık yarattığını ve bu sanatçının hayal gücünü görünce şaşıracaksınız.

Sanatçımız Vincent Bal. Kendisi film yapımcısıdır. Galibe gölgeleri ve ışığı kullanması sinema sektöründe geliyor. Yaptığı çalışmaları ağzını açık bıraktıracak. Bir kağıda bir resmin detaylarını çiziyor ve kaba şeklini ışık kullanarak gölgeyle hallediyor. Şuan okuyunca pek anlaşılmaz gibi görünse de, resimlere bakınca “vay be” diyeceksiniz.Hayal gücü gelişmiş olan Vincent’ ın yaptığı çalışmaları herkes tarafından çok beğeniyor. Öyle ki sosyal medyadaki takipçilerine baktığımız zaman bunu görebiliyoruz.

İllüstrasyon her zaman karşımıza bir karakterin veya insanın farklı duyguyla resmedilmesi ile ortaya çıktığını önceki yazımızda da söylemiştik. Daha sonralarda illüstrasyon sanatı ile nesnelere hayat vermeye başlandı. Günlük olarak kullandığınız nesnelerin üzerine kendi hayal gücünüzün kattığı duyguları yansıtarak onlara hayat veriyorsunuz. Bunu ya o nesnenin fotoğrafını çektikten sonra üstüne kendi duygularınızı çiziyorsunuz veya şeffaf resim kağıtlarının üzerine çizdiğiniz resimlerle onlara hayat veriyorsunuz. Fakat bu sanatçı hepsini harmanlamış ve ortaya enfes görüntüler çıkarmayı başarmış.

Düşünü sadece bir elma yiyorsunuz ve onu farklı bir Baykuş’ a dönüştürebiliyorsunuz. Bir kadehten içeceğinizi içtikten sonra o kadehle bir hırsız yakalayabiliyorsunuz. Bir insanın hayal gücünün sınırı olmadığını bir kez daha bizlere göstermiş Vincent. Bu hayatta her şey her şeye dönüşebilir düşüncesiyle yola çıkan Vincent, gerçekten de bize her şeyin her şeye dönüşebileceğini gösteriyor. Görüş açısının ne kadar önemli olduğunu, hayal gücünün ne kadar geniş olduğunu yaptığı çalışmalarla bize vurguluyor.

Yaptığı çalışmaları şaşırtıcı olduğu kadar bir da eğlenceli. Hayattan gördüğü her şeye farklı gözle bakıp onlara farklı boyutlar kazandırmak da bu eğlencenin bir parçası olsa gerek.

The Ayı ailesi olarak birbirinden farklı ve eğlenceli Gölgelerin Oyunlarını sizler için bir araya getirdik.
Sizin de dünyaya farklı bir gözle bakmanız dileği ile.


 

Gölgelerin Oyunu - 1

Gölgelerin Oyunu - 2

Gölgelerin Oyunu - 3

Gölgelerin Oyunu - 4

Gölgelerin Oyunu - 5

Gölgelerin Oyunu - 6

Gölgelerin Oyunu - 7

Gölgelerin Oyunu - 8

Gölgelerin Oyunu - 9

Gölgelerin Oyunu - 10

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
19 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı