Yaşam

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Bazen bir ev, bazen bir otomobil, bazen de acil durumlar için kredi talebinde bulunmak gerekiyor. Ev ve otomobil gibi ihtiyaçlar planlı olduğundan daha uzun araştırmalar yapılabiliyor ve en doğru karar verilebiliyor. Acil ihtiyaçlar için ise genelde eve veya iş yerine en yakın banka şubesine gidilip bilgi alınıyor ve genelde de kredi o bankadan alınıyor.

Bankaya Gitmeden Kredi Almak Mümkün Mü?

 

Son yıllarda hızla gelişen internet teknolojisi sayesinde, birçok banka müşterilerine şubeye gelmelerine gerek kalmadan birçok konuda işlem yapabilmelerine olanak sağlıyor. Müşteriler imzaladıkları geniş kapsamlı sözleşmelerde bankalara geniş yetkiler veriyorlar, bankalar da bu yetkileri müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak ve işlemleri hızlandırmak için kullanıyorlar. Birçok banka müşterisi cep telefonundan banka uygulamasına giriyor ve her türlü işlemini uygulama üzerinden yapıyor. Şubeye gitmeden yapılan bu işlemlerden genelde ücret alınmıyor veya çok düşük rakamlar talep ediliyor. Bu işlemler arasında fatura ödemeleri, havale ve EFT gibi her zaman ihtiyaç duyulan işlemlerin yanı sıra kredi talepleri de yer alıyor. Bazı bankalara talepleri bu uygulamalar üzerinden alıp, değerlendirme yapıyorlar ve cevaplarını yine bu uygulamalar üzerinden iletiyorlar. Bazı bankalar ise müşterinin kredi talebine anında cevap veriyorlar ve müşteri isterse krediyi hemen hesabına aktarıyorlar. Kredi talebi için form doldurma, bekleme, sayfalar dolusu sözleşme imzalama dönemleri geride kaldı gibi görünüyor.

Kredi Alırken En İyi Şartlar Nasıl Sağlanır?

 

Düşük tutarlardaki krediler için genelde maaşların yattığı bankalar iyi koşullar sunarlar. Dolayısıyla çok ciddi araştırmalar yapmadan en iyi koşullara ulaşmak mümkündür. Yüksek tutarlı konut ve otomobil kredileri için ise uzun araştırmalar yapmakta fayda vardır. Bazı bankalar politikaları gereği bu tür kredilerde özel oranlar sağlayabilmektedir. Büyük tutarlı bu kredilerde faizdeki küçük farklar toplamda bazen birkaç bin, bazen de çok daha fazla tasarruf anlamına geldiğinden, çok ciddi araştırma yapmakta her zaman fayda vardır.

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı