Kendin Yap

En İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Yılbaşı yaklaşması ile birlikte evlerin, iş yerlerinin, sokakları süsleme telaşı ve ilginç yılbaşı ağacı süslemeleri her yıl git gide artmaya başladı. Şimdiden hazırlanan olduğu gibi, daha sonra süslemek yapacak insanlarda araştırmalara başladılar. Herkes evini, ofisini güzel bir şekilde, gören insanların içini ısıtacak cinsten süslemek ister. Bunun için bir hayli kafa yorarlar hatta. Hemen hemen her sene farklı bir arayış içerisindedirler. Türkiye’ nin büyük çoğunluğu yeni yıla bu tarz hazırlıklar yapmasa da, yapanların sayısı da her geçen yıl artmakta. Bizim kültürümüz de yeni yıl kutlaması olmadığı için insanların küçüklükten beri içlerinde kaldığı bir ukte vardır ki oda yılbaşı ağacıdır.

Yılbaşı ağaçları, yılbaşı kutlayanların olmazsa olmazıdır diyebiliriz. Onları evin ne güzel köşesine koymak, onları süslemek başlı başına bir zevktir. Gelen misafirlerin dikkatini çekmek ve beğenisini kazanmak için genelde onların gözlerine sokmak için en uygun yer seçilir. Hoş yılbaşı ağacını nereye koyarsanız koyun her zaman dikkat çekecektir. Herkes kendisine göre süsler ağaçları ve herkesin beğenmesini isterler. Çünkü beğendikleri bir şeyin onayını almak, insanlık için başlı başına bir olaydır. Bunu sosyal medyaya “beğeni” almadan yaşayamaz hale gelenler daha iyi bilir. Yılbaşı ağaçları klasik olarak süslenir genelde. Ama ağacın en tepesine normal yıldız koyulması gerekirken bir insanın, kendi zevkine göre, ilgilendiği alana göre değişiklik gösteren simgelerde konulmaktadır. Bazen de ağacın bütünü o şekilde düzenlenmektedir.

 

Amerikan filmlerinde her zaman denk gelmişsinizdir. Ağaçla süslenir, salonda yer alan şöminenin yanına konur, şömineye çoraplar asılır ve çocuklar sabah kalktıklarında ağacın altında hediyelerini bulurlar. Bu sahnede anlamadığım tek şey hediye paketlerinin üzerine herhangi bir not yazmaz veya içinde ama herkes kime ne alındığını bilir ilginç. Neyse gelelim konumuza. Son 5-6 yıldır da Türkiye’ de ağaç süsleme yaygınlaştı. Hediye konusunda aynı görüşte değiliz hala. Hala hediyelerimiz yılbaşı akşamı partilerde veriliyor. Yani ağaç altına konulan paketlerimiz yok hala. Bazı Avrupa ülkelerinde de yılbaşı ağacı süsleme yarışması olduğu da görülmüş ve duyulmuştur. Yani bu işi gerçekten ciddiye alıyorlar.

 

Bazı insanlarda bu işi gerçekten çok ciddiye mi almışlar, yoksa “amaann benim zevkim benim tercihim” deyip mi süslemişler anlayamadık.

The Ayı ailesi olarak yılbaşının en ilginç yılbaşı ağacı süslemelerini sizler için bir araya getirdik.

Ne olursa olsun kendi zevkiniz, kendi tercihiniz olması dileği ile.

 

İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

 

İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 1
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 2
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 3
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 5
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 6
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 7
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 8
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 9
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 10
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 11
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 12
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 13
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 14
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 15
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 17
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 18
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 19
İlginç Yılbaşı Ağacı Süslemeleri - 20

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı