İllüstrasyon

Çizgi Film Karakterleri’nin Diğer Yüzü!

Avrupa’da büyük ilgi gören illüstrasyon sanatı, kendi içinde sanatçı yetiştirir. Bir insanı veya çizgi film karakterlerini abartılı bir şekilde normalinde daha farklı bir şekilde yansıtabilirler. Bazen de var olan gerçek nesnelerin üzerlerinde çizim yaparak, onlara duygular katar bu sanatçılar. Sokak sanatçılarında da denk gelmiş olabilirsiniz bu sanata. İnsanların abartılı resimlerini çizerek, onları farklı bir biçime ve duyguya sokarlar. Bazen sinir bozucu da olsa da çok eğlenceli işler ortaya çıkardıkları aşikar. İllüstrasyon sanatı öyle bir sanat kolu ki, bir çok şeyi içinde barındırıyor. İlk başlarda gazete ve karikatür dergilerinde denk geldiğimiz bu sanat, şimdilerde her yerde karşımıza çıkıyor. Bazen sosyal medyada bir resimler, bazen bir binanın çatlağında, bazen de bir Twist Fotoğrafçılığında. İllüstrasyonun en önemli çizim alanı tartışmasız yeniden çizimlerdir. Diğer göreceğiniz nesneleri canlandırma İllüstrasyon sanatının alt dalıdır.

Değişik bakış açıları her zaman değişik durumlar ortaya çıkartır. Bir çizgi film karakteri ne kadar sevimli olursa olsun, eğer o karakter bir illüstrasyon sanatçısı için bir şeyler ifade ediyorsa, o karakteri farklı bir duygu içinde görebilir ve şok olabilirsiniz. Her zaman tatlılıklarıyla ön planda olan bu karakterler, sanatçının o anki duygu ve düşüncesi neyse ona bürünürler. Buda onlara farklı bir hava ortaya koyar. En masum halleriyle en korkutucu olabilirler. Hiç beklemediğiniz bir şeyi yapabilirler. Veya sokak illüstrasyon sanatçıları sizi hiç olmadığınız bir duruma sokabilir, sizin o anki duygunuzu size kendi gözüyle gösterebilir ve sizi şaşırtabilir.

Bazen bir yumurtanın bizimle konuştuğunu görebiliriz. Bazen de bir sandalyenin duygusunu bize gösterebilirler.

Büyüleyici bir sanat olan İllüstrasyon, değerli ellerde değerli işler yapmayı başarıyor. İlerleyen zamanlarda hayatın her alanında daha fazla örneklerle ve çalışmalarla karşımıza çıkacaklardır. Daha fazla İllüstrasyon sanatının yeniden çizimlerini görmek istiyorsanız eğer kategorilerden İllüstrasyon kısmına bakabilirsiniz.
Gelin şimdi birlikte Looney Tunes çizgi film karakterleri‘nin yetenekli ellerde bize ne duygular ifade edeceğine bakalım.
Sizin için ifade ettiği duyguyu yorum bölümüne bırakarak yazıyı oylamayı da unutmalım.

 


 

Bugs Bunny

Çizgi Film Karakterleri - Bugs Bunny


Daffy Duck

Çizgi Film Karakterleri - Daffy Duck

 

Foghorn Leghorn

Çizgi Film Karakterleri - Foghorn Leghorn

 

Marvin

Çizgi Film Karakterleri - Marvin

 

Tazz

Çizgi Film Karakterleri - Tazz

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
6 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı