Sanat

3D Yazıcı ile Yapılmış 3D Heykeller

Biliyorsunuz ki teknolojinin ilerlemesi sadece yaşamı değil, hayatın her anını kolaylaştırıyor. Artık hayatın her alanında teknoloji farklı yönlerde de kullanılmaya başlanıldı. Bir şey üretmek yaratıcılık gerektirir ama onu nasıl ve ne amaçla kullandığınız da yaratıcılık gerektiriyor. Drone ilk yapıldığı zaman bir eğlence aracı olarak tasarlandı. Daha sonralarında ordularda boy göstermeye başladı. Hatta Drone ile uygarlık arayanlar bile oldu.Bakkala gitmekte üşenen insanlarında Drone ile bakkaldan alışveriş yaptığını da görmüştük, yaratıcılıkta sınır tanımayan Türk insanı Transformers filminden esinlenerek letrons adını verdiği bir otobot üretti.

Bazı sanatçılar ise elindeki teknolojiyi çok iyi değerlendirip sanat eserlerine yansıtmaktan  çekinmiyorlar. Adam Martinakis sanatçı 3d yazıcı ile birbirinden yaratıcı heykeller yapıyor. “Hepimiz bir ikiliğiz” diyen Adam Martinakis heykellerini de çift olarak yapmaya özen gösteriyor.  Yaptığı sanatsal çalışmalar sadece 3d yazıcı ve yaratıcılığını kullanarak yapıyor. Her çalışmasında insan ilişkileri üzerine yoğunlaşan Adam, hayata dair insan yaşantısını sunmaya çalışıyor. Bunu oldukça da güzel sergiliyor bizlere. Bu zahmet ve emek isteyen bu çalışmalar, herkesi hayran bırakacak cinsten. Teknolojinin sunmuş olduğu bu hizmet ile ilerleyen zamanlarda da daha fazla çalışmalar göreceğimizden eminiz.

3d yazıcı ile bu güne kadar bir çok işler yapıldı. Yapay organlar, elbiseler, küçük makineler vs. 3d Heykel alanında öncü olmasa da çok başarılı işler sunuyor. Bir sergi açacak kadar çok heykel yapan Adam yaratıcılıkta hiçbir şekilde sınır tanımıyor.  Hemen hemen her duygu ve düşünceye yönelik heykeller yapan Adam’ ın çalışmalarına bakmaya başladığınız zaman içlerinde adeta kaybolacaksınız. Farklı bakış açılarıyla her duyguyu gözler önüne seriyor.

The Ayı ailesi olarak sizler için bir araya getirdiğimiz bu çalışmalara bakmaktan kendinizi alamayacaksınız. Bilgisayarınıza duvar kağıdı yapacağınız, telefonunuza arka plan resmi olarak ayarlayacağınız bu çalışmaların hepsi birbirinden güzel. Sanatçının daha fazla çalışmasına ulaşmak istiyorsanız, aşağıda vermiş olduğumuz website ve sosyal medya adresine göz atabilirsiniz.

Website | Instagram

 


 

3d_heykeller_the_ayi_1

3d_heykeller_the_ayi_2

3d_heykeller_the_ayi_3

3d_heykeller_the_ayi_4

3d_heykeller_the_ayi_5

3d_heykeller_the_ayi_6

3d_heykeller_the_ayi_7

3d_heykeller_the_ayi_8

3d_heykeller_the_ayi_9

3d_heykeller_the_ayi_10

3d_heykeller_the_ayi_11

3d_heykeller_the_ayi_12

3d_heykeller_the_ayi_13

3d_heykeller_the_ayi_14

3d_heykeller_the_ayi_15

Facebook Yorumları


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
6 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00.
Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
Loading...

Yorumlara Git

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırak

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

The Ayı : Siyasetten Uzak Pozitif İçerik | © 2016

Yukarı