Mukavva’ya Hayat Veren Adam

Bulutların Üzerinde Uçmak İster Misiniz?

How to Loom Knit Leg Warmers ?

Gerçekleri Yansıtan Ayna

Telefon Fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılık, Teknoloji10 Kasım 2016
140 views

Telefon Fotoğrafçılığı

 

Telefon fotoğrafçılığı artık günümüzde oldukça popüler durumda. Telefon ile çekilen fotoğraflar harikalar yaratıyor. Artık devir değişti. Profesyonel fotoğraf makinelerine son dedirtecek bir içerikle karşı karşıyayız.

İyi bir fotoğraf çekmek için çok iyi bir fotoğraf makinasına, lenslere, tripodlara gerek olmadığını gösteren birkaç  fotoğraf  sizlerle birlikte. Bir kaç fotoğrafçı dostumuz bize kızacak da olsa maalesef ki eğer bir fotoğraf baskıya gitmeyecekse yada ona benzer yüksek çözünürlükte fotoğraf ihtiyacınız yoksa akıllı telefon ile çekilmiş olan fotoğraflar size fazlasıyla yeterli olacak.

Profesyonel makinalarına binlerce lira verip, çoğunlukla bir zaman sonra sıkılıyoruz. Çoğu insan makinası iyi olduğu için çok iyi fotoğraf  çekmeyi bekler. Değişik açılar dener, lensleri değiştirir ama bir türlü istediği gibi  fotoğrafı  yakalayamayabilir. Aslında iyi bir fotoğraf çekmek için sadece iyi bir fotoğraf makinasına gerek yoktur. En önemli olan gereç bakış açısıdır. Tıpkı iki şairin denize baktığı zaman, her ikisinin de farklı şeyler düşünmesi gibi. Bir fotoğraf çekiyorsanız eğer, sizde diğer herkesten farklı bakabilirseniz şayet güzel fotoğraflar ortaya çıkartabilirsiniz. Profesyonel bir fotoğraf makinası sadece size çok fazla rötuş yaptırmamayı, anı daha iyi yakalamanızı (hareketli objeler için), hızlı kareler yakalamanızı ve daha geniş bir objektif ile daha geniş bir pencere bulmanızı sağlayacaktır. Teknolojinin çok fazla ilerlemesi ile zaten bu profesyonel fotoğraf makinaları cebimize girmiş durumda.

Tek ihtiyacınız olan bakış açınız ve birazcık photoshop bilgisi. Çünkü telefonla çekilen fotoğraflar, profesyonel kamera gibi net odaklamıyor. Profesyonel makinada çekilen resimlerde oynama yapılmasa da netliği göz dolduracak biçimde her zaman. Telefon fotoğrafçılığı artık daha kolay hale geldiğini dile getirmiştik. İsterseniz fotoğrafı çektikten sonra bilgisayaranızda oynama yapın, isterseniz akıllı telefonunuzdaki uygulamalardan filtre ile düzeltme yapın, profesyonel makineden çekilmiş gibi fotoğraflarınız olabilir. Dağ, orman yürüyüşü yaparken ekstra yük olarak birde fotoğraf makinesi taşımak istemiyorsanız, telefonunuz her zaman yeterli sizin.

Günümüz teknolojisinde üretilen telefonların neredeyse hepsi profesyonel fotoğraf makinaları ile yarışabilecek durumda. Eğer bir fotoğraf baskıya girmeyecekse artık profesyonel bir makinaya ihtiyaç bile duyulmuyor. Fotoğrafın ne ile çekildiğinin artık pek bir önemi yok telefon fotoğrafçılığı son zamanlarda epeyce gündemi ve aklımız karıştıran bir konu.

Dediğimiz gibi biraz bakış açısı her şeyi değiştirecektir. Gözlerine inanın ve gerisi doğa size sunsun. Artık internette görmüş olduğunuz fotoğraflara bakıp, bende de makine olsa bende böyle çekerdim demenize gerek yok.
Sizinle paylaşmış olduğumuz birkaç resimde de gördüğünüz gibi, akıllı telefonun kamerası ile de harika fotoğraflar çekip, artık siz insanları kıskandırabilirsiniz.

 

Telefon Fotoğrafçılığı - 1

Telefon Fotoğrafçılığı - 2

Telefon Fotoğrafçılığı - 3

Telefon Fotoğrafçılığı - 4

Telefon Fotoğrafçılığı - 5

Telefon Fotoğrafçılığı - 6

Telefon Fotoğrafçılığı - 7

Telefon Fotoğrafçılığı - 8

Telefon Fotoğrafçılığı - 9

Telefon Fotoğrafçılığı - 10

Telefon Fotoğrafçılığı - 11

Telefon Fotoğrafçılığı - 12

Telefon Fotoğrafçılığı - 13

Telefon Fotoğrafçılığı - 14

Telefon Fotoğrafçılığı - 15

Telefon Fotoğrafçılığı - 16

Telefon Fotoğrafçılığı - 17

Telefon Fotoğrafçılığı - 18

Telefon Fotoğrafçılığı - 19

Cebinizde taşıdığınız telefonu artık oradan çıkartın, kendinizi dışarı atın ve artık harika fotoğraf çekerek çevrenizdeki insanları kıskandıramaya başlayabilirsiniz.

 

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Yeni Samsung Galaxy S9 – S9+

Yeni Samsung Galaxy S9 – S9+

10 Nisan 2018
119 views
Miami Beach Güzelleri

Miami Beach Güzelleri

10 Nisan 2018
203 views
Karşınızda Yeni Nokia 3310

Karşınızda Yeni Nokia 3310

28 Şubat 2017
82 views
Paralel Evren, Fotoğrafçılık

Paralel Evren, Fotoğrafçılık

19 Aralık 2016
103 views
Yeni Akım : Twist Fotoğrafları

Yeni Akım : Twist Fotoğrafları

6 Aralık 2016
102 views
Filipinlerde Çocuklar

Filipinlerde Çocuklar

30 Eylül 2016
125 views